2024. november 18. hétfő
Tisztelgés P. Kozma Imre előtt
Ezrek búcsúztak Kozma Imre atyától a budapesti Szent István Bazilikában, ahol november 15-én gyászmisét mondtak lelki üdvéért, majd eltemették a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnökét, irgalmasrendi szerzetest, az Irgalmasrend magyar tartományának korábbi delegátusát. Alább Tőkés László püspök sorai olvashatók:
Áldott emlékezetű P. Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnökének istenes szolgálatban kiteljesedett földi pályája végpontján Böjte Csaba szolgatársunk szava juthat eszünkbe: „A szeretet olyan, mint a gyógyszer, nem jutalom. Nem annak kell adni, aki megérdemli, hanem annak, akinek szüksége van reá.” Ezt, az Isten kegyelméből fakadó szeretet gyakorolta hosszú élete során Kozma Imre atya minden rendű és rangú szükséget szenvedőkkel, mind személyes módon, mind az általa megteremtett intézményes keretek között. Szolgálatában kiemelkedő helyet foglal el a keletnémet menekültek megsegítése. Az általa megszervezett menekültmisszió a néhai Németh Géza által vezetett rákosszentmihályi református erdélyi menekültmisszióval együtt – a maga módján – előhírnöke és kovásza lett a rövidesen bekövetkező kelet-közép-európai rendszerváltozásnak.
2020 januárjában abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy a Magyar Nemzeti Múzeum szervezésében egy kerekasztal-megbeszélésen vehettem részt Kozma Imre elnök úr társaságában, közösen idézve fel az 1989-es csodálatos esztendőben végbement isteni szabadítás eseményeit. Méltó, hogy az ateista diktatúra bukásának – idei – 35. évfordulóján is megemlékezzünk a Máltai Szeretetszolgálat kiemelkedő szerepvállalásáról a romániai forradalom idején, az erdélyi és temesvári rászorultak élelmiszerekkel és gyógyszerekkel való megsegítésében. „Eufórikus időket éltünk akkor” – mondotta volt Kozma atya. „Románok és magyarok együtt döntötték meg a diktatúrát. (…) Meggyőződésem, hogy a két nép kapcsolatán az segítene, ha ezt vennék alapul, megbocsátanánk egymásnak, mert csak így tudunk közös jövőt építeni itt, a Kárpát-medencében.”
A Békesség Fejedelmének útján előttünk járó Kozma Imre atya szavát megszívlelve és példáját követve kérjük Istent, hogy részeltesse őt az örökkévalóság fényességében!
Nagyvárad, 2024. november 13.
Tőkés László
hírek
2025. december 22. hétfő
A gyertyafény Krisztus világossága
2025. december 21. vasárnap
Egy évértékelő és évzáró gyűlésről
2025. december 17. szerda
Igehirdetés Erdélyi Géza püspök temetésén
2025. december 16. kedd
Újabb rendhagyó évfordulós történelemóra
2025. december 16. kedd
Az 1989-es eseményekre emlékeztek Temesváron
2025. december 10. szerda
TEMESVÁR 36. / 1989 SZABADÍTÓ KARÁCSONYÁRA EMLÉKEZNEK TEMESVÁRON EGY KONFERENCIA KERETÉBEN
2025. december 3. szerda
ÉLETMŰSOROZAT
2025. november 30. vasárnap
Díjak az őrzőknek
2025. november 21. péntek
ÁLLÁSFOGLALÁS: Számíthatnak ránk a veszélyben lévő ukrajnai román közösségek!
2025. november 4. kedd
Méltatás és hálaadás Hegedűs Loránt szobrának avatásán












