2016. május 20. péntek
Lakossági fórum Vajdaszentiványban: változást hozhatnak a Néppárt jelöltjei
Darabont István, az Erdélyi Magyar Néppárt helyi polgármesterjelöltje nyitotta meg a Maros megyei Vajdaszentiványon május 18-án este rendezett lakossági fórumot. „Június 5-én egy új és élhetőbb jövő reményében megyünk választani. A változáshoz azonban szükségünk van a közösség támogatására” – mondta Darabont.
A polgármesterjelölt programjának részét képezi a helyi infrastruktúra fejlesztése, kultúrotthon építése, az EU-s pályázatok lehívása, sportolási lehetőségek biztosítása, valamint egy orvosi- és fogorvosi rendelő felépítése is.
Szilágyi Zsolt, az Erdélyi Magyar Néppárt elnöke felszólalásában elmondta: pártja jelöltjei meggyőződésből teszik dolgukat, és hisznek abban, hogy a politikát az emberek szolgálatába kell állítani. „Az Erdély-szerte néppártos színekben induló közel kétezer jelölt változást hozhat az önkormányzatokban, s ezzel együtt az erdélyi magyar politikában is. Ha az embereknek vannak a jövőre vonatkozó elképzeléseik – ahogy azt itt, Vajdaszentiványban is tapasztaljuk –, akkor a közösségnek jó esélye van a fejlődésre” – mondta Szilágyi.
„Az önök sikere, a mi sikerünk is. Egy pártot eszközként kell használni a közjó szolgálata érdekében, s mi erre törekszünk megalakulásunk óta. Csak úgy érhetünk el változást, ha június 5-én szavazatunkkal is véleményt mondunk az eddig vezetésről” – mondta Bereczki Ferenc, a Néppárt Maros megyei elnöke.
Tőkés László, európai parlamenti képviselő, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke kijelentette: „Huszonhat évvel ezelőtt azt hittük, hogy a rendszerváltás után megélhetjük magyarságunkat és megszűnik a magyarellenes politika. Ennyi idő távlatából azonban ki kell mondanunk: a kommunizmus burkolt formában tért vissza. Az önkormányzati választás helyi szinten eredményezhet változást, s fontos, hogy ne csak nemzetközi szinten, hanem a választók közvetlen környezetében is megfelelő képviselete legyen a magyarságnak.” Felszólalása végén az EMNT elnöke arra biztatta a megjelenteket, hogy összeforrott csapatként – a polgármesterjelölttel együtt – oldják meg a település gondjait. hírek
2025. december 24. szerda
Áldott karácsonyi ünnepeket!
2025. december 22. hétfő
A gyertyafény Krisztus világossága
2025. december 21. vasárnap
Egy évértékelő és évzáró gyűlésről
2025. december 17. szerda
Igehirdetés Erdélyi Géza püspök temetésén
2025. december 16. kedd
Újabb rendhagyó évfordulós történelemóra
2025. december 16. kedd
Az 1989-es eseményekre emlékeztek Temesváron
2025. december 10. szerda
TEMESVÁR 36. / 1989 SZABADÍTÓ KARÁCSONYÁRA EMLÉKEZNEK TEMESVÁRON EGY KONFERENCIA KERETÉBEN
2025. december 3. szerda
ÉLETMŰSOROZAT
2025. november 30. vasárnap
Díjak az őrzőknek
2025. november 21. péntek
ÁLLÁSFOGLALÁS: Számíthatnak ránk a veszélyben lévő ukrajnai román közösségek!












